Metaforisko kartiņu plusi un mīnusi

Updated: Jun 14, 2020


Neviena no metodēm, ko izmanto darbā ar klientu – nav tikai balta vai tikai melna. Apskatīsim, ko metaforiskās kartiņas dod klientam un kas ir riski darbā ar kartiņām

Asociatīvie attēli palīdz veidot tiltu no cilvēka uz cilvēku gadījumos, kad cilvēkiem ir grūti sarunāties savā starpā par kādu sensitīvu jautājumu. Metaforiskās asociatīvās kartes palīdz izteikt domas, tās formulēt un konkretizēt nepieciešamo vēstījumu. Papildus emociju verbālās izpausmes vienkāršošanai pati kartīte ir ar noteiktu emocionālu lādiņu, kā starpnieks starp divu cilvēku emocionālajām pasaulēm, un to var uztvert kā ziņojumu pat bez mutiskas izskaidrošanas.

- Metaforiskās kartiņas ir starptautiskas un tās var izmantot jebkurā kultūrā, jebkuram vecumam.

- Darbojoties ar asociatīvajām kartēm, mēs apejam domāšanas racionālo daļu.

- Metaforiskās kartes palīdz mums nodibināt dialogu starp iekšējo un ārējo pasauli, starp apziņu un zemapziņu.

- Metaforiskās kartes ir tramplīns mūsu iztēlei.

- Metaforiskās kartes rada cilvēkiem apstākļus pašizziņai.

- Metaforas un attēli rada drošu un ērtu situāciju, lai sevi atklātu pārī vai grupā, palīdz “iznākt no savas čaulas” un “salauzt ledu” konkrētā situācijā;

- Metaforiskās asociatīvās kartes var izmantot kā aizstājējus sistēmiskajos sakārtojumus un darbā ar lauku.

Mīnusi darbā ar metaforiskajām kartiņām:

- Klients var ieraudzīt kaut ko biedējošu, kam nav gatavs un noslēgties.

- Metaforiskās kartiņas var kļūt par nākotnes pareģotāju, zīlēšanas instrumentu, klients atsakās no atbildības par sevi.

- Klients var sākt paļauties tikai uz kartiņu attēliem un nav gatavs godīgi un dziļi pats atbildēt uz jautājumiem, gaidīs kartiņu “špikerus”.

- Ļoti izteikti racionāli domājošiem klientiem metaforiskās kartiņas var izraisīt negatīvu pretreakciju – dusmas, neizpratni.

- Koučs var par daudz paļauties uz darbu uz metaforiskajām kartiņām un pazaudēt raportu un dziļo klausīšanos darbā ar klientu.

Strādājot ar metaforiskajām kartiņām svarīgi ir būt apzinātam. Kartiņas ir kanāls mūsu zemapziņas domām, tās nav gatavās atbildes, tādēļ klientam risinājums un atziņas būs jāmeklē pašam.

Sagatavoja: transformācijas koučs Joanna Kristīne Golubeva, divu metaforisko kartiņu komplektu autore: “Personību stāsti” un “Sasien savu kurpju šnores”, vairāk www.transformationtraining.org.

Vēlies iegādāties komplektu – raksti ziņu un tiec pie sava metaforisko kartiņu komplekta “Personību stāsti” un “Sasien savu kurpju šnores”.

Gribi uzzināt vairāk par metaforiskajām kartiņām vai izmēģināt, piesakies sesijai pie Joannas Kristīnes Golubevas (joanna.golubeva@gmail.com )

Piesakies FB lapā Transformation Training ar Joannu Kristīni Golubevu vai mājas lapā www.transformationtraining.org un esi pirmais, kas saņem jaunāko par transformācijas koučingu, metaforiskajām kartiņām, transformācijas spēlēm un pašizgausmes instrumentiem un iespējām!

#koučings #transformācija #transformācijaskoučings #metafora #spēle #iespējaaugt #neredzamiredzamais #coaching #transformationtraining #kodarīttālāk #vieglasatbildes #brīnuminotiek #dziļšdarbs #iespējatiktpieatbildes #zemapziņa #smadzeņudarbība

79 views0 comments

Recent Posts

See All