Mērķu konflikts


Ikvienā darba vietā ir mērķi. 

Uzņēmumos un cilvēku dzīvēs mērķi var būt savtarpēji konfliktējoši, jo tie ir tikuši izvirzīti balstoties uz dažādām amata pozīcijām, vērtību skalām, operatīvajai situācijai, ārējiem notikumiem. Un dažkārt, pat neapzinoties, var notikt konflikts starp mērķiem. 

Ir šādi mērķu konfliktu veidi:

1) Sasniegt – sasniegt konflikts, kura laikā persona ir motivēta sasniegt divus vai vairāk mērķus, bet savstarpēji izslēdzošus mērķus (gribu strādāt un pelnīt vairāk un tajā pašā laikā pavadīt laiku ar ģimeni vai departamentam ir jāpalielina pārdošanas rezultāti un tajā pašā laikā jāpalielina sava efektivitāte) 

•Sasniegt- izvairīties konflikts, kura laikā persona ir motivēta sasniegt mērķi un tajā pašā laikā izvairīties no šī mērķa sasniegšanas. (gribu strādāt un pelnīt vairāk, bet negribu pavadīt tik daudz laika darbā. Vai departamentam ir jāuztur augstā līmenī attiecības ar klientiem un tajā pašā laikā jāsamazina klientu apkalpošanas izmaksas. Šajā gadījumā vadītāji, kuriem jāpieņem lēmums, ir sprukās. No vienas puses klienti ir tie, kas nodrošina uzņēmuma peļņu, no otras puses bez darbiniekiem un attiecīgām izmaksām labu servisu nav iespējams izdarīt. Ko lai dara? Viens mērķis zaudē, jo ir jāizvēlas. Rodas mērķu konflikts, kas noved tālāk jau pie savstarpējiem konfliktiem un attiecību saasinājumiem. Risinājums -definēt prioritāti, atteikties no kāda no mērķiem. Visu reizē izdarīt nevar.

Un trešais veids - izvairīties - izvairīties mērķi. Mērķu sasniegšana nozīmē vēlmi izvairīties no nākošā notikuma vai sekām, kas var būt emocionāli vai kā savādāk negatīvs konkrētai personai. Piemēram, darba vietā darbiniekam jāuzraksta mēneša atskaite, kas nozīmē daudzas darba stundas vai atskaitīšanās priekšniekam, ka tas nav izdarīts. Vadītājiem tas var būt - strādāt ilgāk un izdarīt pašam lietas vai pateikt darbiniekam, ka viņš nav kompetents šajā darbā un risināt konfliktu. Abos gadījumos -vadītājam ir lēmums, kas prasa papildus piepūli un prasmes, lai sasniegtu rezultātu.

Pārskatiet savus mērķus, lai būtu līdzsvars jūsu dzīvēs un prieks tos sasniegt! 

9 views0 comments

Recent Posts

See All