Kāpēc vadītāji negrib mācīties un ko ar to darīt?


Mūsu vadītāji mācās un grib palielināt uzņēmuma rezultātus. 

Vadītājiem nav laika, kad mēs viņiem piedāvājam mācības vai koučingu. Patiesībā jau viņi to dara.

Tas, kas vajadzīgs vadītājiem - platforma, kurā ir iespējams atrast risinājumus viņu problēmām. Nesauciet to par koučingu un mācībām, bet piedāvājiet konkrētus rīkus, padomus, instrumentus, vietu - kur var atrast to, kas vajadzīgs vadītājam. Visi vadītāji ir aizņemti un daudziem no tiem vārds "mācības" uzdzen šermuļus, daudziem ir uzskats, ka tā ir laika izšķiešana tā, vietā, lai reāli strādātu. 

Kouči zina, ka sesijās klienti atrod risinājumu. Tomēr viens ir tas, ko mēs sakām, bet otrs, tas, ko mēs darām. Koučings pagaidām neasociējas kā "instruments, lai atrastu labākos risinājumus". 

Treniņu laikā bieži vien notiek, ka gribam iedod pēc iespējas vairāk infomācijas un jaunu zināšanu, kuras pēc tam vadītāji noliek plauktā un saka, bija labi, bet nav laika pielietot. Treninā var iedot zināšanas vai konkrētas prasmes, bet uzvedības un paradumu maiņa radīsies, iegūstot pozitīvu pierdzi. Šo pieredzi var iedot treniņā, tas paaugstinās vadītāju motivācijas un pārliecību. Iedodiet vienu lietu, kas darbojas un ko uzreiz var pielietot. Tas rada fokusu un redzamas izmaiņas. Vadītājiem treniņos jāstrādā tikai ar reālām situācijām un tad tas nākotnē nesīs izmaiņas uzņēmuma darbībā. Mazāk ir vairāk!

Vadītāju koučings - kas tas ir par zvēru un ko tas ēd. Koučings vadītājiem ir laiks, ko vadītājs velta domāšanai un sev. Vadītajiem vajag ātru rezultātu, izmaiņas citu cilvēku uzvedībā, lielākus pārdošanas rezultātus, mazākas izmaksas. Vadītāji saka - man nevajag koučingu, bet vajag visu, kas nosaukts augstāk. Atcerieties, ka katras izmaiņas sākas ar mums pašiem. Izmantojot laiku fokusam un domāšanai par tagadni un to, ko gribam sasniegt, atrisinot galvā problēmu, to var realizēt dzīvē un tad var sasniegt visus mērķus.

Kas ir svarīgi - viegli pieejamas mācības, īss laika sprīdis, regularitāte (vieglāk atrast vienu stundu nedēļā nekā 1 dienu mēnesī). Tāpat ir svarīgi būt elastīgiem par tikšanās reizēm un laiku. Esmu dzirdējusi stāstus, ka koučs saka, ka vajag 10 reizes un konkrētā laikā, bet vadītāju dzīvē viss plūst un mianās. Elastība un pielāgošanās, dažādas tikšanās dienas, ilgums ir svarīgs atbalsts vadītājiem. Būs reizes, kad pietiks ar 10 minūtēm un dažreiz vajadzēs stundas, lai tiktu pie risinājuma. Vadītāji katru dienu pieņem lēmumus un maina tagadnes situāciju, tieši tāpat arī treneriem un koučiem vajadzētu pielāgoties un spēt būt elastīgiem. Ja pasūtījums pirms nedēļas bija viens, bet tagad ienākot treniņu telpā ir cits - tas ir ok. Uzņēmumā ir notikušas izmaiņas un pieprasījumā arī. 

Kopsavilkums - vadītājiem nav laika ilgstošām mācībām - tas ir viņu uzskats. Kā kouči vai treneri - piedāvājiet īsā laika sprīdī metodes, kas palīdz risināt konkrētu problēmu. Esiet radoši un koncentrējieties uz vienu lietu! Palīdziet vadītājiem viņu ikdienā kļūstot par atbalstu!

7 views0 comments

Recent Posts

See All