Humors kā superspēja. Humors koučingā

Mēs izmantojam humoru katru dienu. Iedomājies, ka kādu dienu Tu nevarētu izmantot humoru? Kāda diena tā vispār būtu? Es domāju, ka tā būtu pelēka un drūma diena, novembra vispelēkākā diena, kad nav saules, zaļo lapu, ir tikai migla un mākoņi.

Humors ir kā iespēja izpētīt vēl nezināmus laukus un variantus, pat ja tas šķiet smieklīgi un jocīgi. Koučingā humors ir daļa no procesa.

Jill Douka (Jill MCC is international bestselling author, TEDxspeaker, awarded business mentor by European Union, director of Global Academy of Coaching) savā rakstā FORBES saka, ka vinš izmanto humoru, lai klients varētu tikt pāri sāpēm, tā vietā, lai paliktu visbēdīgākajā vietā viņa dzīvē. Ja klients saka, ka viss dzīvei ir beigas, tad Jill Douka atbild: Kaut es to būtu zinājis ātrāk, jo es tikko atjaunoju savu dzīvības apdrošināšanu.

Humors sapurina mūsu iekšējo apziņas modrību un ļauj paskatīties uz lietām pavisam savādāk. Humors atbrīvo smagas jūtas; tomēr sarkasms izsaka nodomu spēlēties un kādu padarīt muļķīgu Humors veido attiecības un kopīgu pieredzi

Autors Roberts Stambolijevs raksta šādi: “Nekaitīgs klienta joks, lai mazinātu spriedzi, sarkastisks klienta joks, mēģinot justies pārākam, cinisks joks, kas pilns ar melnu humoru, kas atklāj kāda bezcerīgo perspektīvu… Humoram ir daudz seju koučingā un terapijā.”

Veselīga humora forma ir brīva no izlikšanās: šis humora veids ir viegls, radošs, oriģināls, un tas ir un var tikt pielietots kā talants. Bet ir arī humors ar pēcgaršu. Mēs to redzam, piemēram, kad klients cenšas izvairīties no aicinājuma dziļi paskatīties uz sevi. Vai arī, ja klients – bieži vien ar melnu humoru vai asiem izrakumiem – izraisa asu diskusiju vai pat tiek uzsākta cīņa ar kouču. Un vēl ir cilvēki, kas dara visu iespējamo, izmantotojot humoru, lai neizjauktu atmosfēru.

Lietojot spontāni, taču uzmanīgi, humors veido saikni un radošumu koučinga attiecībās. Tas var savienot mūs ar citiem, veicināt piederību, drošību un kopīgu līdzdalību, arī biznesa mācībās un sesijās.

Humors koučingā

Uzjautrinoši stāsti un smieklīgas anekdotes var kļūt par veidu, kā atsaukt atmiņā dažādās pieredzes un padarīt sesiju vieglāku. Atceroties komiskas metaforas vai atsaucoties uz piemēriem, kas lika jums abiem pasmieties, var veicināt kopīgas savstarpējo raportu un uzticības veidošanos.

Humora vieglais pieskāriens atver durvis uz portālu, kur iespējams atvērties, būt patiesam, ar bērna acīm un prieku paskatīties uz situāciju. Tas nozīmē, ka dziļākām problēmām ir vieta atklāties. Ja koučinga attiecībās ir pozitīvs humors, tā parasti ir zīme, ka starp abām personām ir pietiekama saikne, lai koučinga jautājumi tiktu izrunāti atklātāk.

Sarežģītas jautājumu izpētē arī noder humors, kas var palīdzēt tēmas izpēti savādāk. Labs humors nozīmē, ka brīdī, kad esam jau gatavi “normālajam” stāsta turpinājuma, notiek kaut kas negaidīts, pārsteidzošs, domas maina virzienu, kas liek izpausties smiekliem un atbrīvot situāciju. Tas var satricināt reakcijas un domāšanu. Tad uztvere mainās. Tas var atturēt klientus no tā, ka lietas tiek uztvertas pārāk personiski, nopietni un svarīgi.

Humors var atvieglot spriedzi attiecībās, tāpat arī tas paaugstina garastāvokli un paaugstina enerģijas līmeni. Tas var palīdzēt klientiem mainīt savu attieksmi. Tas ir veids, kā izaicināt klienta domāšanu bez pārmērīgas konfrontācijas. Tas var izlauzties no iestrēgšanas un atvērt jaunas domas vai emocionālas saiknes.

Humora dziedinošais spēks

Ja klients ir dalījies ar kaut ko sarežģītu vai potenciāli apkaunojošu, daži maigi smiekli par situāciju vai sevi bieži vien liecina par atvieglojumu. Tas var atjaunot emocionālo līdzsvaru un izveidot jaunu līdzsvaru.

Šeit ir daži jautājumi, kas var palīdzēt katram padomāt par savu humora izjūtu, kā arī jautājumi koučiem par humora izmantošanu viņu darbā.


Kad jūs pēdējo reizi sirsnīgi smējāties pats vai kopā ar savu klientu?

Kad parādās humors? Kas tajā brīdī notiek apkārt

Kad un kāpēc humors atbalsta klientu? Kā humors atbalsta tieši tevi?

Kad humors nav noderīgs?

Vai ir daži klienti, ar kuriem humoru lietojat vairāk nekā ar citiem? Kas aiz tā slēpjas?

Vai ir problēmas vai noteiktas emocijas, no kurām izvairāties, izmantojot novirzošu humoru?

Kā jūsu kolēģi/ radinieki/ klienti izmanto humoru?

Cik kulturāli apzinīgs un iejūtīgs jūs esat pret citiem, lietojot humoru?

Ko jūs varat mācīties no tā, kā jūsu klienti runā par organizācijas humoru?

Kādā veidā tas ir vai trūkst viņu sistēmā?

Vai šajā kultūrā ir ietverti joki, humoristiski segvārdi vai dīvaini stāsti?

Kāda ir jūsu personīgās attīstības "dala" kā koučam saistībā ar humoru?


17 views0 comments

Recent Posts

See All